Jelszóigénylés

A két edző mesélt az előkészítő csoportunkról

Megosztás:
Megjelent: 2019. január 22., kedd
Jó kezekben a jövő utánpótlása.

A csoportban elsősorban a mozgás megszerettetése a cél. Heti rendszerességgel sok játékos feladattal, koordinációs gyakorlatokkal, labdával egyénileg és együtt mozognak a gyerekek.

Ebben a korosztályban a gyerekek még a saját határaikat keresik, így fontos, hogy olyan edzők kezei közé kerüljenek, akik egyénileg foglalkoznak velük és testreszabott feladatokkal fejlesztik őket. Ilyen remek tanító Bátor Csenge és Petkovics Viktória. Edzéseiken mozgásfejlesztés történik. A gyerekek ismerkednek a labdával, labdakezeléssel, jó hangulatban megmozgatva minden apró izmot és agytekervényt, hiszen az értelmi fejlődés alapja a mozgás. 60 perc vidámság, koncentráció és játék jellemzi az előkészítősök edzésidejét.

Bátor Csenge:
Hány gyereket számlál a csoport és milyen korosztályból jöttek?
Ebben az évben körülbelül 20 fővel kezdtük az edzéseket, 5-9 év közötti fiúk és lányok vegyesen. Egy edzésen pedig 9-12 fővel dolgozunk együtt. A hangulat családias a korosztálybeli különbségek miatt, a nagyobbak nagytestvérként vezetik a kicsiket, segítik őket ha kell. A kisebbek versengenek egymás közt és lesik az ügyes nagyokat. Van egy egészséges rivalizálás a csapaton belül. Számon tartják egymást minden edzésen, keresik egymást, ha valaki, valamiért nem jelenik meg.

Kisfiad is ellátogat veled a foglalkozásokra. Hogyan látod, nagy röplabdás válik belőle? Milyen érzés vele együtt "dolgozni"?
Nagyobbik fiam Bercel, sportos családba született, hiszen mindkét szülője és nagyszülei is sportolók voltak és jelenleg is testnevelő-edzőként dolgoznak. A szülők mindig elfogultak a saját gyerekeikkel szemben.
Igen, Bercinek nagyon jó mozgása van, jó az állóképessége, jó labda érzéke van, aminek kifejezetten örülök. Nem szeretném még eldönteni, hogy merre menjen, hiszen még csak 5 éves. A lényeg a rendszeres mozgás és annak öröme. Szeret velem jönni edzésre, nagyon várja az edzésnapokat, találkozást a barátaival, a játékokat és a kihívásokat. Amíg az edzés el nem kezdődik addig anya vagyok, de abban a pillanatban amikor sorakozunk és névsort olvasunk, onnantól edző. Ugyan úgy foglalkozok vele az edzés során, mint a többiekkel, ugyan azok a szabályok vonatkoznak rá is mint a többi tanítványra. Természetesen megdobban a szívem és nagyon büszke tudok rá lenni, ha látom, hogy valamit sikerült jól elsajátítania. Sajnos inkább arra kell figyelnem, hogy ne legyek vele túlságosan szigorú.

Gyakorló Anyaként tudsz e praktikákat beemelni az edzésekre, amiket te magad tapasztaltál?
Anyaként még közelebb kerültem a kisebb korosztályhoz, a gyerekek által tanultam meg lassítani és rájönni igazán arra, hogy minden gyerek egy saját egyéniség, és hogy a kicsiknél még fontosabb az a bizonyos közös nyelv megtalálása, amivel aztán csodákat lehet elérni velük. Felemelő látni a fejlődésüket és jó érzés, hogy ebben én is részt vehetek. Idén csatlakozott Petkovics Viktória edzőként a csapathoz, akivel együtt szuperül kiegészítjük egymást és még több figyelem jut a gyerekekre egyénenként.


Petkovics Viktória:
Az idei évben kezdtél edzőként nálunk dolgozni. Milyen benyomásokkal telt az eddigi időszak?

A gyerekek nagyon aranyosak, ügyesek, szívesen tartok nekik edzést, valamint az edzők is csak pozitív benyomást keltettek. Nagyon jó kis közösség, örülök, hogy a részese lehetek.

A legkisebbekkel foglalkozol. Előny vagy hátrány ilyen pici gyerekeket edzeni? Ha valaki nem fogad szót, hogyan kezeled a helyzetet?
Mindenképpen előnynek mondanám. Sokan nem tartják fontosnak a képzés ezen szakaszát, de a jó alapok kialakítása és elsajátítása elengedhetetlen, és erre remek alkalom ez az életszakasz. Bevált, jó praktikám nincs a rosszaság kezelésére, hiszen mindenkire másképp lehet hatni. 

Hogyan tartod fejben a gyerekek a nevét?
Minden edzést névsorolvasással kezdtünk, valamint Csenge is hatalmas segítségemre volt a nevek memorizálásában, hiszen több olyan gyerkőc vesz részt az edzéseken, akik már a tavalyi évben is itt voltak.

Milyen terveid, céljaid vannak az év végére a gyerekekkel?
Leginkább a koordinációs képességek fejlesztésére, illetve az előzőekben már kialakult helytelen végrehajtás javítására fektetjük a hangsúlyt, persze ezt röplabdára rávezető gyakorlatokkal ötvözzük. A lényeg, hogy a gyerekek a jókedvvel teli edzéseken, egyre ügyesebbé válljanak!

Megosztás:
 
         
                        

 

Szegedi Röplabda Sportegyesület
Cím:
6723 Szeged, Hüvelyk utca 7/C III/10.
Telefon:
+36301674845
szegedirse@gmail.com