Jelszóigénylés

Kis célokkal haladnak előre az U13-asok

Megosztás:
Megjelent: 2025. október 15., szerda
A győzelmekből és vereségekből is tanulni kell

Vegyes hétvégét zártak a Szegedi RSE U13-as csapatai. A fiúk a betegség miatt nehezen tudtak pályára állni, bár így is le a kalappal előttük, hiszen minden pontért megküzdöttek, és 1 pontot így is sikerült szerezni. Az U13-as leány fekete csapatunk nem bírt két erős ellenfelével, de szépen haladnak a célok eléréséhez. A leány narancs csapatunk pedig az osztályozóért küzdenek minden meccsen, így tudták, Kecskemétről is 2 győzelemmel kell hazatérniük. És ez sikerült is nekik. 

Egyre szebb játékot mutat a Szegedi RSE U13-as leány fekete csapata, akik két erős ellenféllel néztek szembe Dunaújvárosban. Kis lépésekben haladnak előre, és tanulják, hogy tudnak a legnehezebb pillanatokban is csak előre tekinteni. 

Nádasi Anna vezetőedző: Vasárnap az U13-as csapattal Dunaújvárosba utaztunk. A Sülysáp és a DSE ellen játszottunk. Mind a két csapat ellen hasonló volt a felállás. Az ellenfelek erősebben nyitottak, igy sajnos ez megpecsételte a mérkőzések végeredményét. De ezek ellenére a lányok egyre szebb játékot mutattak, és a kudarctűrő képességük/pozitivitásuk is óriási fejlődésnek indult.  Kis célokat tűzünk ki magunk elé, és próbálunk lépésről lépésre fejlődni.

Őryné Merő Nóra U13 Országos Mini Bajnokság / Leány U13 III. osztály KÖZÉP `A` alapszakasz
Sülysáp - Szegedi RSE Fekete 2:1 (25-14, 20-25, 25-7)
Szegedi RSE Fekete - DSE 1:2 (6-25, 25-12, 6-25)
Szegedi RSE Fekete:
Hoffmann Anna, Szász Kincső, Csíki Dóra, Mezei Boglárka, Kovács Regina, Hamar Laura, Kovács Johanna, Nagy-György Bori, Juhász Liliána Virág, Vörös Kata. Vezetőedző: Nádasi Anna.


Az osztályozó lebeg minden pillanatban a Szegedi RSE U13-as leány narancs csapata előtt, akik ennek eléréséért mindent meg is tesznek. A hétvégi, kecskeméti fordulóra is úgy utaztak, hogy céljuk eléréséhez két győzelem szükséges. És ezt meg is szerezték.  

Váradi Zoltán vezetőedző: Első idegenbeli fordulónkat játszottuk az U13-as bajnokságban, Kecskeméten. Ahhoz, hogy osztályozót játszhassunk az alapszakasz után, továbbra is szinte tökéletes eredményre volt szükségünk. Ezért is nagy öröm, hogy erről a fordulóról is a maximális 6 ponttal távoztunk. A Kecskemét csapata ellen a második szett sikerült izgalmasra, majd a Miskolc ellen a negyedik. Mindkettőt sikerült nagyon jól koncentrálva, jó mentalitással végig csinálnunk. Még 2 forduló van hátra az alapszakaszból, ezt a szintet kell minimum tartanunk a folytatásban is.

Őryné Merő Nóra U13 Országos Mini Bajnokság / Leány U13 II. osztály KELET alapszakasz
Szegedi RSE Narancs - TKKSE Kisújszállás 3:0 (25-9, 25-15, 25-10)
Nyíregyháza - Szegedi RSE Narancs 0:3 (12-25, 16-25, 26-28)
Szegedi RSE Narancs:
Süli Zoé, Hackler Milla, Soós Regina Anna, Fülöp Laura, Kálmán Zília, Marton Emma, Nyers Alíz, Börcsök Olívia Sára, Szabó Lilla, Janovák Kata, Maczelka Mira, Bereczki Tamara. Vezetőedző: Váradi Zoltán.

 Nem kerülték el a betegségek a Szegedi RSE fiú U13-as csapatát, akik nehezen szálltak harcba a győzelemért. A tűz így is égett a csapatban, és a KESI-től így is sikerült 1 pontot rabolni.

Honti Szilárd vezetőedző: A Kecskeméttel kezdtünk ebben a fordulóban, precíz, bátor szervák és támadások jelentették a kis különbséget, amivel sikerült előnyt kovácsolni. A folytatásban kicsit kijött a tapasztalatlanság és az emberhiány okozta felforgatott állás, így egyenlített a házigazda. A következő két szett ismét hasonló forgatókönyv szerint íródott. Szettelőnyt szereztünk majd egalizált a KESI. A döntő szettben a hazaiak kezdtek jobban, de sikerült gyorsan megtörni a lendüldtet és átvenni a játék irányítását, így mi örülhettünk a végén a győzelemnek.
Egyből következett a Dág elleni találkozó. Itt is szépen és bátran játszottak a fiúk, a végén viszont lett egy kis zárlat a játékban, amivel fordítani tudott ellenfelünk, és szettelőnyhöz jutott. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd ismét a szett vége felé közeledve sikerült meglépni a dágiaknak utolérhetetlenül. A harmadik szettre teljesen szétesett a játékunk sajnos, elfogytak fejben a srácok, azt éreztem.
Nehéz úgy győzelemre motiválni a csapatot, ha hiányosan állunk ki és a nyertes meccs is vesztesnek minősül a szabályzat miatt. Mégis sikerült ezt a tudatot felül írniuk magukban, amiért büszke vagyok rájuk! Akartak bizonyítani és sikerült nekik erősnek maradni fejben. A végére szellemileg és fizikálisan is elfáradtak, amit tudunk erősíteni a szezon további részében.

Dunszt Ferenc U13 Országos Mini Bajnokság / Fiú U13 I. osztály alapszakasz
KESI-R.A. "A" - Szegedi RSE 3:2 
Szegedi RSE - Dág KSE 0:3
Szegedi RSE:
Molnár Noel, Márton Zénó, Márton Áron, Bukszár Soma, Kalmár Edvin, Pádár Mihály Tamás, Soós Márk, Huszka Martin Endre. Vezetőedző: Honti Szilárd.

Szurkoljatok, Kövessétek, SZERESSÉTEK!

Megosztás:
     
         
                        

 

Szegedi Röplabda Sportegyesület
Cím:
6723 Szeged, Hüvelyk utca 7/C III/10.
Telefon:
+36307580010
szegedirse@gmail.com